Wróciliście do domu z nową dziarą i z wrażenia zapomnieliście co dalej? 🫣 Przychodzimy z pomocą!
Pielęgnacja świeżego tatuażu ma ogromne znaczenie dla jego późniejszego wyglądu. Od Waszych działań może zależeć ile będzie goił się tatuaż i jak przebiegnie cały ten proces gojenia. Warto zatem poświęcić czas i pomóc skórze, by szybko się zregenerowała, a wbity tusz pozostał w jej głębokich warstwach. Jak więc prawidłowo pielęgnować świeży tatuaż?

Przed przystąpieniem do pielęgnacji tatuażu pamiętaj o umyciu rąk!

Jeśli tatuaż został zabezpieczony opatrunkiem typu secondskin:

✨przyjdź następnego dnia do studia na założenie nowego opatrunku, ściągnij go sam dopiero po około 3 dniach;
lub
✨ gdy tatuaż nie sączy się mocno, możesz zostawić opatrunek założony po wykonaniu tatuażu również na około 3 dni;
Opatrunek secondskin można ściągnąć pod prysznicem, ale zawsze pamiętaj, by ciągnąć folię w dół 👇🏻
✨dokładnie przemyj tatuaż delikatnym mydłem 🫧
✨delikatnie osusz tatuaż ręcznikiem papierowym
✨nałóż cienką warstwę kremu, który polecił Ci tatuator
✨nie używaj już folii, ani innych opatrunków

Przez pierwszy tydzień powtarzaj czynności 2-3 razy dziennie, przez kolejny miesiąc wystarczy pielęgnacja raz dziennie 👌🏼

Jeśli tatuaż został zabezpieczony folią lub tzw. pieluchą:

✨ściągnij opatrunek po powrocie do domu
✨dokładnie przemyj tatuaż delikatnym mydłem 🫧
✨osusz tatuaż ręcznikiem papierowym
✨nałóż cienką warstwę kremu, który polecił Ci tatuator
✨pozwól skórze oddychać, następny opatrunek załóż dopiero na noc i ściągnij go rano

Folię można zakładać przez kolejne 1-2 dni, ale myjemy i smarujemy tatuaż już od pierwszego dnia! Na początku 2-3 razy dziennie, przez kolejny miesiąc wystarczy pielęgnacja raz dziennie. Jeśli przebywasz w domu, zakładanie folii w ciągu dnia nie jest konieczne. Pamiętaj jednak, by zakładać folię tuż przed każdym wyjściem.

Pamiętaj, że każdy przypadek jest inny i tatuator może zalecić Ci inny schemat dbania o tatuaż, a w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz wpaść do studia lub przesłać nam zdjęcie dziary, zawsze coś zaradzimy!
Najważniejsze jest, by nie dotykać tatuażu brudnymi dłońmi, ani nie wystawiać go na działanie promieni słonecznych. Jeśli musisz wyjść z domu, najlepiej założyć czystą, luźną odzież, tak by tatuowane miejsce nie ocierało się i nie zapociło. Dlatego przez dwa tygodnie unikaj także długich kąpieli i treningów. Zadbaj także o czystą pościel i unikaj bliskich kontaktów ze zwierzakami. Przez miesiąc unikaj kąpieli w morzu, basenach oraz sauny, a także opalania się (również w solarium). Tatuaż jest w pełni wygojony, gdy skóra jest gładka i matowa. Zazwyczaj trwa to około miesiąc. Po tym czasie zalecamy stosowanie kremu z filtrem. 🙂