Decyzja zapadła! I co dalej?
Piszesz do studia i w odpowiedzi otrzymujesz mnóstwo pytań, na które często nie znasz odpowiedzi. Spokojnie, każdy z Nas był w takiej sytuacji, szczególnie przy pierwszym tatuażu. Dlatego stworzyliśmy ten krótki poradnik, który ma na celu pomóc Tobie, przyszły posiadaczu tatuażu,w tej przeprawie.
Co miałby przedstawiać tatuaż? Czy to miałby być jakiś zwierzak czy symbol? A może czaszka i postać z horroru?
Wybór motywu/tematu leży po Twojej stronie. My, niestety, nie znamy Ciebie, więc nawet nie wiemy co możemy zaproponować. Możemy doradzić w kompozycji, czy ułożeniu. Natomiast wybór tematu pracy należy do Ciebie.
W jakiej stylistyce miałby być tatuaż? Czy tatuaż miałby być czarno-szary czy kolorowy? Tatuaż realistyczny czy graficzny?
Tutaj tak samo jak przy wyborze tematu/motywu. Wybór leży po Twojej stronie. Jeśli nie wiesz/nie jesteś pewny to warto poszukać inspiracji w internecie i popatrzeć, co się Tobie podoba, albo przejrzeć galerie wykonanych prac przez Naszych tatuatorów.
Po co są inspiracje? Gdzie ich szukać? Ile zdjęć jest potrzebnych?
Inspiracje mają za zadanie zobrazować Nam Twój pomysł. Oczywiście, nie skopiujemy tatuażu z danego zdjęcia! Dla Nas to tylko informacja, która najczęściej jest zdecydowanie prostsza do przekazania niż opis słowny. Inspiracji można szukać wszędzie – zdjęcia innych tatuaży, ilustracje, grafiki, rzeźby itd. Jeśli chodzi o liczbę zdjęć to nie ma ograniczeń, ale nie ma też potrzeby wysyłania 20 zdjęć. Czasem jedno w zupełności wystarczy.
W jakim miejscu na ciele miałby być tatuaż?
Miejsce tatuażu to bardzo ważna dla Nas informacja. Dzięki niej przygotujemy projekt dostosowany do anatomii ciała. Jeśli planujesz większe kompozycje (rękaw, nogawka itp.) warto od razu o tym powiedzieć – tatuator od razu będzie przygotowywał projekt pod takim kątem.
Ile miejsca miałby/powinien zajmować tatuaż?
Rozmiar tatuażu musi być dostosowany do jego szczegółowości – im więcej szczegółów tym tatuaż musi być większy. Mały i szczegółowy tatuaż z czasem będzie nieczytelny, a tusz, który delikatnie „rozlewa” się w skórze, spowoduje, że całość będzie wyglądać jak plama. Pamiętaj! Rozmiar „mały” czy „średni” za wiele Nam nie mówi. Najlepiej podawać wymiar w centymetrach (oczywiście mniej więcej).
Jak wybrać tatuatora?
Wybór tatuatora może wydawać się dość banalną sprawą, ale to tylko pozory. Często ktoś chce się zapisać z polecenia do konkretnej osoby. Po wywiadzie jesteśmy w stanie określić, który z tatuatorów będzie czuł się najlepiej w danej stylistyce i tematyce. Niestety nikt nie jest alfą i omegą. Niektórych tatuaży dany tatuator nie wykona, ponieważ nie wykonuje prac w danej stylistyce. Najlepiej jest zapoznać się z pracami tatuatorów.